České akademické hry: A jsme za půlkou...

6. 9. 2023

Přestože se letošní České akademické hry během prosluněného úterý přehouply do své druhé poloviny a mimo jiné již máme za sebou atletické disciplíny, v nichž bylo uděleno hned několik desítek medailí, dost cenných kovů stále na své majitele čeká. A určitě se dočkají – dnes nás čekají mimo jiné závody ve/na vodě: plavání, plavání s ploutvemi a sprinty a sjezdy kanoistů. A kromě toho také třeba turnaj v beach volejbalu nebo orientační běh u Velkého Újezdu.

Mimochodem právě orientační běh je sportem, který se nesoustředí na konkrétní sportoviště, ale dává o Českých akademických hrách vědět i široké veřejnosti, která by jinak nějaké závody možná ani nepostřehla. V úterý odpoledne vzbudili orientační běžci pozornost na olomouckém sídlišti okolo Parku Malého prince. A co víc, jedna z účastnic si závod střihla i o berlích.

O zajímavé výkony nebyla nouze ani na atletickém stadionu, kde nejvíce bodů pro své školy získali domácí závodníci z Univerzity Palackého a z Univerzity Karlovy. V Olomouci zůstal také fotbalový mistrovský titul, ve volejbalu zvítězili muži z Vysokého učení technického a ženy z Vysoké školy ekonomické. Všechny výsledky jsou k dispozici zde.

 

Text: Martin Višňa

Zpět na aktuality